Niğde İl Halk Kütüphanesi
 
BAĞLANTILAR

 
 
 
 
 
  Neredeyim : Sol Menü  >  Hizmetlerimiz  >  üyelik

üyelik

     NASIL ÜYE OLABİLİRİM :Kütüphaneye her yaşta üye olabilirsiniz. Üye olmak için nüfus cüzdanınız ile gelmeniz yeterlidir.16 yaşından küçüklerin üyeliği  için velisinin de kütüphaneye gelmesi gerekmektedir. Kütüphaneden aldığınız hizmetler ücretsizdir.       
 
     ÖDÜNÇ ALMA KURALLARI : Üyelerimiz, 15 günlük süre için 3 kitap ödünç alabilirler. Yalnızca kütüphane üyeleri, ödünç alma hakkına sahiptirler. Üye ödünç almak istediği kitap veya diğer materyali raftan alarak, Yetişkin Bölümü memuruna başvurmalıdır.       Ödünç alınan kitabın iade tarihi, kitabın ön kapağının arkasındaki iade formuna yazılarak ödünç alan üyeye bildirilmektedir. Ödünç alınan  kitap veya diğer materyallerin söz konusu tarihte veya bu tarihten önce kütüphaneye iade edilmesi gerekmektedir. Üye ödünç süresini uzatmak istediği takdirde,  ödünç aldığı materyaller ile birlikte,  Kütüphane Yetişkinler Bölümüne  başvurmalıdır. Ayırtılmış (üzerine rezerv konmuş)  herhangi bir kitap veya diğer materyalin ödünç süresi uzatılamaz. Gerektiğinde Kütüphane Müdürlüğü iade tarihinden önce,  ödünç verilmiş  herhangi bir kitap veya diğer materyalin iadesini talep edebilir.          
 
        ÖDÜNÇ ALAN ÜYENİN SORUMLULUKLARI :  Ödünç alınan her kitap veya materyalin sorumluluğu,  kütüphaneye iade edilinceye kadar ödünç alan üyeye aittir. Üye ödünç alacağı herhangi bir kitap veya diğer materyali, ödünç almadan önce hasarlı olup olmadığı konusunda kontrol etmelidir. Ödünç alınan herhangi bir kitap veya diğer materyalin iade edildiğinde hasarlı olması durumunda bunun sorumluluğu ödünç alan üyeye aittir. Ödünç alınan kitap veya diğer materyali zamanında kütüphaneye iade etmek ödünç alan üyenin sorumluluğundadır. Üye ödünç aldığı herhangi bir kitap veya diğer materyali, kayıp veya hasar sebebi ile iade edemeyecekse, konu ile ilgili olarak kütüphaneyi derhal bilgilendirmesi gerekmektedir. Ödünç verilen herhangi bir kitap veya diğer materyalin, kaybı ya da tahrip edildiği durumlarda kitap ya da materyalin üye tarafından yenisinin alınması gerekmektedir. Zararın giderilmemesi halinde,  üyenin ödünç alma hakları geçici olarak engellenir. Üye ilgili sorun çözümlendiği takdirde tekrar ödünç alma hakkına sahip olur.


Sesli Kİtap
E-Kitap
     BALIKESIR
Facebook -  Twitter'da Biz
kullanıcı formları
Mesai Gün ve Saatleri
İstek ve Önerileriniz
 
Pazartesi - Cumartesi : 08:30 / 17:30 Pazar günü kapalıdır.


İçerik Görüntülenme Sayısı

Bu sayfa 1127 kez gösterilmiştir.